Відеоспостереження
Охоронні системи

  Як обрати відеоспостереження, сигналізацію

  Люди часто задають запитання:

  -  як захистити своє майно?

  -  який спосіб охорони обрати?

  На ці та інші запитання спробуємо знайти відповіді  зважаючи на досвід роботи в правоохоронних органах, а також  в приватній службі охорони.

  Розпочнемо з першого запитання: -  як захистити майно.

  За роки роботи в МВС ми стикнулися з багатьма способами захисту майна, від дійсно ефективних до курйозних і відверто протизаконних.

  Наприклад,  пенсіонер, який все життя працював на флоті, встановив у власному дачному будиночку ,як  засіб охорони, корабельний ревун, який підключив до вхідних дверей .І з почуттям полегшення і повної безпеки, поїхав у місто до квартири.

  Вночі, злодій, який нічого не очікава, вирішив залізти до пенсіонера в дачний будиночок, щойно відкрив двері, пролунав надзвичайно гучний здвін   сирени з корабельного ревуна. Від переляку серце злодія не витримало і він помер на місті злочину.

  Цей, на перший погляд смішний випадок з надзвичайно тяжкими наслідками заборонений законами України, оскільки від дій пенсіонера, який лише хотів захистити речі у власному будиночку, померла людина. Всі засоби охоронного обладнання повинні відповідати нормам чинного законодавства та проходити сертифікацію, коли потрапляють на територію нашої держави, якщо вони іноземного походження.

  Щоб не порушувати закон,  розглянемо законні засоби захисту:

  - встановити надійні двері з надійними замками,

  - вхідні двері обладнати прихованими замками, які злочинець не зможе знайти, відповідно , затратить багато часу на їх пошуки та можливості потрапити до вашого приміщення,

  - встановити захист на вікна: від звичайних решіток, датчиків відкриття та розбиття, до захисних ролетів.   

  Але в арсеналі зловмисників є й інші методи проникнення в приміщення: проникнення через стіни та дах, що неминуче призведе до пошкодження конструкції приміщення / будівлі.

  Щоб захистити своє майно необхідно обрати ефективний спосіб охорони.

  На сьогодні,  на ринку охоронних послуг є безліч пропозицій. Розглянемо декілька, що стосуються охорони житла:

  - установка сигналізації з викликом на телефон власника (дозвонщик),

  - пультова охорона, з виїздом групи швидкого реагування,

  - фізична охорона,

  - встановлення охоронної системи відеоспостереження.

   

  У кожного вищезазначеного варіанта є свої переваги та недоліки:

  - встановити сигналізацію з викликом на телефон власника в Білій Церкві,

  Переваги:

   Головні - ціна та можливість самостійно визначати кількість датчиків. Мінімальна вартість від 1999 грн за комплект + абонплата  30 грн/місяць на поповнення рахунку мобільного оператора. Такі комплекти розроблені для самостійного встановлення та налаштування, мають інтуїтивно зрозуміле меню керування через безкоштовний мобільний додаток на смартфоні. Ви будете обізнані про час коли здійснювали постановку та зняття з охорони,  це дуже зручно, коли необхідно контролювати працівників або дітей, які повинні в певний час з'являтися та покидати приміщення, що охороняється. 

  З недоліків – на виклик про проникнення Вам необхідно буде прибути самостійно, або шукати знайомих людей, які знаходяться поруч приміщення, що охороняється. Ці дії займають багато часу та є неефективними  -  за час, затрачений на дорогу, зловмисники вже мають змогу обшукати приміщення і зникнути в невідомому напрямку.  І головне - злодій може бути озброєний, що є небезпечним для Вашого життя та здоров'я.

   

  - Пультова охорона, з виїздом групи швидкого реагування в Білій Церкві

  Цей спосіб має значно більше переваг:

  Головний "плюс" – Ваше майно охоронятимуть професійні охоронці з власними транспортними засобами, зброєю, за їх компетентність, життя і здоров'я вони самостійно несуть відповідальність, а Ви в цей час залишаєтесь у безпеці. Не потрібно на час відпусток або подорожей шукати родичів чи друзів, які погодяться у будь-який час доби бігти на порятунок Вашого майна. Час прибуття групи швидкого реагування після виклику на пульт охорони мінімальний - до 7 хвилин. Значних збитків за цей час Вашому майну зловмисники, ймовірно, не встигнуть завдати. Також із переваг - встановлення кнопки тривоги і під'єднання її до системи сигналізації. В такому випадку охоронці прибудуть на виклик не лише коли небезпека загрожує майну, а й життю та здоров'ю людей - Вашому, вашій родині або співробітникам.

  Із "мінусів" – більші грошові затрати на встановлення та абонплату. Неможливо буде самостійно визначити кількість датчиків охорони (датчиків руху, датчиків відкриття, розбиття, фотофіксаціїї іт .п.), оскільки, є певні вимоги до кожного об'єкту, які потрібно буде виконати, щоб передати об'єкт, що охороняється, на пультову охорону.  Ви офіційно маєте бути власником або орендарем даного приміщення, бо складатимете письмовий договір про охорону майна. Для ремонту чи обслуговування системи охорони потрібно буде залучати лише фірму, з якою у Вас складено договір. Для приватних будинків необхідно буде надати ключі від хвіртки, а для власників квартир - ключі від під'їзду для того, щоб охоронці мали змогу перевірити чи не проникли зловмисники до приміщення. Але, якщо відверто, то воно того коштує.

   

  - Фізична охорона в Білій Церкві :

  Це ефективний метод охорони для власників виробничих приміщень, керівників державних установ чи орендарів водних об'єктів (зариблених ставків). Охоронці постійно здійснюють патрулювання території та приміщень, за якими ведуть стеження. Також працівники охоронних фірм здійснюють моніторинг систем відеоспостереження, можуть оперативно реагувати на екстренні ситуації для залучення служб швидкого реагування (пожежників, МНС, невідкладної допомоги, поліції). Тобто, не буде втрачено важливі хвилини на порятонок у випадку пожежі чи надзвичайної ситуації. 

  Головний недолік - значна вартість даного методу охорони. Для великих за розміром об'єктів необхідно залучати декілька охоронців одночасно, вони повинні бути забезпечені заробітною платою, приміщенням для відпочинку та належними умовами для якісного виконання службових обов'язків (опаленням, теплою водою, можливістю розігріти чи приготувати їжу цілодобово в приміщеннях для охоронців).

   

  - Встановлення відеоспостереження

  Це один із головних методів моніторингу ситуації на об'єктах. Ви матимете змогу відслідкувати проникнення, шлях і дії зловмисників; контролювати виконання обов'язків співробітниками; відслідковуватимете виробничі процеси; визначатимете дотримання температурних режимів під час виконання термічних процесів на виробництвах. Також можливо здійснювати аналітичні функції за допомогою системи відеонагляду - пошук і розпізнавання людей, предметів, транспортних засобів, номерних знаків, визначати кількість відвідувачів, повідомляти охоронців про людей, які без мети прогулюються зоною, за якою ведеться спостереження, тощо. Також значною перевагою є те, що власники систем відеоспостереження мають змогу моніторити не лише в реальному часі, а й відслідковувати події в архіві, які  перебувають на носіях інформації.

  З недоліків - вартість у тому випадку, коли Ви бажатимете мати доступ до аналітики. Відеореєстратори і камери відеоспостереження з аналітичними функціями дорожчі, ніж звичайні.

   

  Головне - розуміти, що сигналізаційна охорона не виключає і не заміняє відеоспостереження чи фізичну охорону і навпаки. Важливо вірно визначити пріоритети та порадитися з фахівцями Компанії ВідеоКІТ для якнайефективніших поєднань методів безпеки.